flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

      Судова система відіграє вагому роль в житті кожної правової держави, зокрема суд як орган державної влади являється правовим регулятором конфліктів та гарантом основних прав та свобод громадянина, що гарантуються Конституцією.

     Створення Деснянського районного суду м.Києва нерозривно пов’язано із створенням самого району як адміністративно-територіальної одиниці столиці.

     30 грудня 1987 року відповідно до Указу Президії Верховної Ради УРСР зі складу Дніпровського району міста було виділено новий окремий район - Ватутінський. До складу нового району відійшли Лісовий масив, селища Биківня і Куликове, Дарницька промзона, новий житловий масив Вигурівщина-Троєщина. Крім того, до складу району було також включено село Троєщина. Під час адміністративно-територіальної реформи столиці, у 2001 році територія району залишилася без змін, але назву його було змінено на - Деснянський.

      Історія створення самого суду бере свій початок у 1988 році на базі утвореного тоді Ватутінського районного суду м.Києва. У ході зазначеної вище столичної реформи, Указом Президента України "Про внесення змін до Мережі та кількісного складу суддів місцевих судів (№990/2001 від 18.10.2001р.), було ліквідовано Ватутінський районний суд м.Києва та відповідно утворено Деснянський районний суд м.Києва. 

     Деснянський районний суд міста Києва є місцевим судом, що входить до першої ланки системи судів загальної юрисдикції, та здійснює розгляд цивільних, кримінальних, адміністративних справ, а також справ про адміністративні правопорушення.

   Голова районного суду представляє суд як орган державної влади у зносинах з іншими органами державної влади, місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами, визначає адміністративні повноваження заступників, контролює ефективність діяльності апарату суду та виконує інші повноваження, визначені статтею 29 Закону України "Про судоустрій і статус суддів".

     З набуттям чинності 11 квітня 2014 року Закону України "Про відновлення довіри до судової влади в Україні" розпочався новий етап реформування судової системи України. Необхідність змін у системі правосуддя підтримала вся суддівська спільнота та зробила важливий крок назустріч власній незалежності.

     Рішенням зборів суддів Деснянського районного суду міста Києва, відповідно до Закону України "Про судоустрій і статус суддів", 14 квітня 2014 року шляхом таємного голосування суддів, головою суду було обрано Лобанова Володимира Андрійовича, 16 квітня 2015 року зборами суддів головою знову було обрано Лобанова В.А. Повноваження якого закінчились 19.11.2020 року.

 Інформаційно: Лобанов В. А. починаючи з 1 січня 1982 року виконував обов’язки народного судді Дніпровського районного народного суду міста Києва, 20 червня 1982 року обраний народним суддею Дніпровського районного народного суду міста Києва, 21 червня 1987 року повторно обраний на посаду народного судді Дніпровського районного народного суду міста Києва, 27 березня 1988 року обраний на посаду народного судді Ватутінського районного народного суду міста Києва, Постановою Верховної Ради України від 19 червня 1997 року № 385/97-ВР обраний на посаду судді Ватутінського районного суду міста Києва безстроково, Указом Президента України від 23 жовтня 2001 року № 1004/2001 переведений на роботу на посаді судді новоутвореного Деснянського районного суду міста Києва. Рішенням Вищої Ради Правосуддя №3200/0/15-20 від 19.11.2020 звільнено Лобанова Володимира Андрійовича з посади судді Деснянського районного суду міста Києва у зв’язку з поданням заяви про відставку.

22 квітня 2015 року рішенням зборів суддів було обрано на адміністративні посади заступників голови суду до 19.04.2020- Бабайлову Ларису Михайлівну та Лісовську Олену Володимирівну.

17 березня 2021 року на зборах суддів Деснянського районного суду міста Києва, шляхом таємного голосування, більшістю голосів суддів, головою суду обрано – суддю Вінтоняка Романа Ярославовича.

Відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» голова суду обирається на посаду строком на три роки, але не більш як на строк повноважень судді.

30 вересня 2021 року рішенням зборів суддів було обрано на адміністративну посаду заступника голови суду строком на три роки обрано Броновицьку Оксану Валентинівну.

15 грудня 2021 року рішенням зборів суддів було обрано на адміністративну посаду заступника голови суду строком на три роки обрано Галась Ірину Анатоліївну.     

Рішенням ХІІІ з"їзду суддів України від 24 листопада 2015 року до складу Ради суддів України було обрано суддю нашого суду - Журавську Олену Василівну, яка увійшла до складу Комітету забезпечення гарантій незалежності суддів, правового захисту суддів, соціального захисту суддів та їх сімей. 

Крім того, на черговому з`їзді суддів України 05 березня 2021 року, членом Ради суддів України втретє обрано суддю нашого суду - Журавську Олену Василівну.

   З 01 січня 2010 року відповідно до штатного розпису суддівського апарату Деснянського районного суду м.Києва, штатних посад суддівського апарату становить - 31 судді. 

    Станом на 01 верезня 2019 року працюючих суддів становить 22 особи.

   Суддівський корпус має значний досвід відправлення правосуддя, це фахівці своєї справи, судді постійно підвищують свій професійний рівень, займаються викладацькою діяльністю. Також, чимало суддів займаються науковою діяльністю та мають науковий ступінь кандидата юридичних наук. Укомплектованість суддівськими кадрами у суді продовжується дотепер.

       Організаційне забезпечення роботи суду здійснює його апарат, до складу якого входить 102 особи. Керівником апарату з 31 березня 2016 року призначено Зубець Ларису Володимирівну.

    Величезний обсяг роботи виконує суд, щоденно розглядаючи велику кількість справ, судді та працівники апарату суду працюють з громадянами по роз’ясненню норм діючого законодавства.

      Судді та апарат Деснянського районного суду м.Києва служать ідеалам добра і справедливості, відіграють важливу роль у забезпеченні захисту прав людини і громадянина.