flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Виконання рішення про виселення боржника

28 листопада 2018, 09:17

Відповідно до статті 47 Конституції України визначено: Кожен має право на житло. Ніхто не може бути примусово позбавлений житла інакше як на підставі закону за рішенням суду.

Державний виконавець протягом трьох робочих днів з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження.

Стаття 78 Закону України «Про виконавче провадження» визначає порядок виконання рішення суду про виселення боржника, а саме: державний виконавець перевіряє стан виконання рішення про виселення боржника на наступний день після закінчення строку, встановленого частиною другою статті 25 цього Закону для самостійного виконання рішення.

У разі невиконання боржником рішення самостійно державний виконавець виконує його примусово. Державний виконавець зобов’язаний письмово повідомити боржника про день і час примусового виселення. Боржник вважається повідомленим про примусове виселення, якщо повідомлення надіслано йому за адресою, за якою має здійснюватися виселення, чи за іншою адресою, достовірно встановленою державним виконавцем. Відсутність боржника, повідомленого про день і час виселення, під час виконання рішення не є перешкодою для виконання рішення.

Важливо відмітити, що виселення  здійснюється у присутності понятих за сприянням органів внутрішніх справ з  обов'язковим  описом  майна  державним виконавцем.   Один  примірник  акта  опису  майна  вручається  під розписку  боржнику.  За  необхідності   державний   виконавець   в установленому законом порядку забезпечує зберігання майна боржника з покладенням пов'язаних з цим витрат на боржника.

Передане  для  зберігання майно боржника видається йому державним виконавцем  на  підставі   акта   після відшкодування боржником витрат,  пов'язаних із зберіганням такого майна.  У разі якщо боржник відмовляється відшкодувати витрати,  пов'язані із зберіганням   майна,  вони  компенсуються  за  рахунок реалізації частини майна боржника.

Зберігання майна  здійснюється протягом  не  більше двох місяців.  Після закінчення двомісячного строку не витребуване майно реалізується в порядку,  визначеному цим  Законом.  Отримані від реалізації кошти,    за    вирахуванням понесених витрат, перераховуються боржнику.  У разі якщо майно не було реалізовано, розпорядження   ним  здійснюється в  порядку,  встановленому  для розпорядження безхазяйним майном.

У разі якщо  особі,  яка  підлягає  виселенню,  має  бути надано  інше  житлове  приміщення,  державний  виконавець надсилає відповідному житловому чи іншому  органу  повідомлення  про  строк виконання рішення щодо надання такого приміщення. У разі ненадання у  визначений  строк   іншого   житлового   приміщення   державний виконавець  складає  відповідний  акт  і  звертається  до  суду  з поданням про встановлення порядку подальшого виконання рішення. До вирішення судом зазначеного питання виконавчі дії не провадяться.