flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Судові засідання в режимі відеоконференції

Шановні колеги та громадяни!
 
Відеоконференція – є ефективним засобом для економії часу і коштів учасників процесу.
 
Відеоконференція є доречною в разі проживання особи за межами міста, де знаходиться суд в якому відбувається розгляд справи, учасником, стороною, якого вона є.
 
Для участі в судовому засіданні в режимі ВКЗ необхідно подати письмове клопотання судді, який розглядає вашу справу. Відправляти можна і звичайною, й електронною поштою. Подати клопотання потрібно не пізніше, ніж за 7 днів до дати судового засідання. Обов’язково слід вказати, який суд буде забезпечувати відеоконференцію (в якому суді особа бажає брати участь в судовому засіданні). Доречніше, вказувати  той, до якого найближче добиратися.
 Перед датою судового засідання необхідно уточнити у відповідального за проведення відеоконференції того суду, який ви обрали, чи надійшла до нього ухвала про забезпечення відеоконференції, в якому саме залі буде проходити ваш процес. Відтак перед самим засіданням ви не шукатимете потрібний зал. У процесі ви бачите і чуєте суддю, який розглядає вашу справу, а також інших учасників процесу. Ви маєте ті ж права, як і при звичайному судовому процесі. 

        Відеоконференцзв’язок в Деснянському районному суді м. Києва здійснюється за завчасно заброньованим майданчиком ВКЗ за допомогою Web – порталу «Бронювання системи відеоконференцзв’язку» (зал - свідок) та на підставі ухвали суду, що передбачено вимогами ст. 212 Цивільного процесуального кодексу України та в робочий час:

                                       

     За  дорученням інших судів, Деснянський районний суд м. Києва виконує лише ті дії, які передбачені вимогами процесуального законодавства України: вручення пам’яток,  перевірка документів осіб та перебування з ними до закінчення судового розгляду.

     Обов’язок підтвердження своїх повноважень, подання відповідних клопотань, заяв є обов’язком сторін по справі, а не суду в якому відбувається відеоконференція.

    Виклик та забезпечення явки учасників судових проваджень в судові засідання, пересилка процесуальних документів Деснянським районним судом не забезпечується. 

          Слід пам’ятати: без ухвали суду, в якій зазначено прізвище, ім’я та по батькові особи, яка має брати участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції в Деснянському районному суді м. Києва – відеоконференція судом не проводиться, оскільки особа, відповідальна за її проведення не має правових підстав для здійснення жодних процесуальної дії. 

   

          Судові засідання в режимі відеоконференції в Деснянському районному суді міста Києва проводяться в каб. №30 (перший поверх).

Відповідальна особа за проведення судових засідань в режимі відеоконференції: 

Бережна Альона Олександрівна

ПРОХАННЯ СЛІДКУВАТИ ЗА ЗМІНАМИ ЩОДО РОБОТІ ВІДЕОКОНФЕРЕНЦІЇ В НОВИНАХ НА САЙТІ СУДУ, ЗА ПОСИЛАННЯМ ⇒ https://cutt.ly/bWr4LCO