flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Звернення стягнення на заставлене майно

28 листопада 2018, 09:19

Чинне законодавство чітко регламентує роботу Державної виконавчої служби та всі її сфери. Закон України «Про виконавче провадження» дає вичерпну інформацію про те, яким чином має здійснюватися звернення стягнення.

Звернення стягнення на заставлене майно в порядку примусового виконання допускається за виконавчими документами для задоволення вимог стягувача-заставодержателя.

У разія, якщо коштів, що надійшли від реалізації заставленого майна, недостатньо для  задоволення вимог стягувача-заставодержателя за виконавчим документом, на підставі якого звернуто стягнення на заставлене майно, такий документ повертається стягувачу-заставодержателю в порядку, встановленому пунктом 8 частини першої статті 47 Закону України «Про виконавче провадження».

Закон про виконавче провадження чітко регламентує задоволення вимог стягувачів, які не є заставодержателями. Є ряд випадків, коли стягнення може бути звернене на заставлене майно боржника:

  • якщо право застави виникло після ухвалення судом рішення про стягнення з боржника коштів;
  • якщо вартість предмета застави перевищує розмір заборгованості боржника заставодержателю;
  • якщо наявна письмова згода заставодержателя.

Про звернення стягнення на заставлене майно для задоволення вимог стягувачів, які не є заставодержателями, виконавець повідомляє заставодержателю не пізніше наступного дня після накладення арешту на майно або коли йому стало відомо, що арештоване майно боржника перебуває в заставі.

Реалізація заставленого майна здійснюється в порядку, встановленому цим Законом.

Як проходить сплата боргу?

За рахунок коштів, що надійшли від реалізації заставленого майна, здійснюються відрахування, передбачені пунктами 1 і 2 частини першої статті 45 цього Закону, після чого кошти перераховуються заставодержателю та стягується виконавчий збір. Якщо заставодержатель не є стягувачем у виконавчому провадженні, йому виплачуються кошти після належного підтвердження права на заставлене майно. У разі задоволення в повному обсязі вимог заставодержателя залишок коштів використовується для задоволення вимог інших стягувачів у порядку, встановленому цим Законом.

Спори, що виникають під час виконавчого провадження щодо звернення стягнення на заставлене майно, вирішуються судом.

Примусове звернення стягнення на предмет іпотеки здійснюється виконавцем з урахуванням положень Закону України "Про іпотеку".