Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Права та обов’язки сторін виконавчого провадження регламентуються статтею 12 Закону України «Про виконавче провадження». Відповідно до вимог ст. 57 Конституції України кожному гарантується право знати свої права і обов'язки.
Сторони виконавчого провадження, якими відповідно до вимог ст. 8 Закону України «Про виконавче провадження» є стягувач та боржник, є головним учасниками виконавчого провадження. Це обумовлено тим, що вони мають юридичну та матеріальну зацікавленість реалізувати свої інтереси у виконавчому провадженні.
Відповідно до ст. 12 Закону України «Про виконавче провадження» сторони, які беруть участь у виконавчому провадженні, мають сумлінно користуватись усіма наданими їм правами з метою забезпечення своєчасного та у повному обсязі вчинення виконавчих дій.
Обов’язки боржника
Боржник зобов’язаний:
Сторони у процесі виконання рішення відповідно до процесуального законодавства мають право укласти мирову угоду, що затверджується (визнається) судом, який видав виконавчий документ.
Інші учасники виконавчого провадження мають право надавати додаткові матеріали, заявляти клопотання, брати участь у вчиненні виконавчих дій, надавати усні та письмові пояснення, заперечувати проти клопотань інших учасників виконавчого провадження та користуватися іншими правами, наданими законом.
Сторони зобов’язані невідкладно, не пізніше наступного робочого дня після настання відповідних обставин, письмово повідомити виконавцю про повне чи часткове самостійне виконання рішення боржником, а також про виникнення обставин, що обумовлюють обов’язкове зупинення вчинення виконавчих дій, про встановлення відстрочки або розстрочки виконання, зміну способу і порядку виконання рішення, зміну місця проживання чи перебування (у тому числі зміну їх реєстрації) або місцезнаходження, а боржник - фізична особа - також про зміну місця роботи.