Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Смерть – невід’ємна складова життя людини. Проте клопоти у похованні померлого родича та в правильному документальному оформленні все-ж-таки залишаються.
Відділ державної реєстрації смерті столичної юстиції консультує, як діяти у разі смерті члена родини.
Людина померла в лікарні:
Людина померла поза межами лікарського закладу:
Оформлення послуг, пов'язаних з похованням, в тому числі й кремацією покійного.
Виконавець волевиявлення померлого, або родич померлого, або особа, яка зобов'язалась поховати померлого, маючи на руках документ, що засвідчує його особу, свідоцтво про смерть померлого та довідку про смерть, письмовий дозвіл прокурора для отримання тіла померлого з моргу – укладає договір-замовлення на організацію та проведення поховання, пов'язані з похованням (кремацією) померлого та закуповує всю необхідну для цього атрибутику в Дільниці комплексних ритуальних послуг Ритуальної служби СКП «Спецкомбінат ПКПО» (вул. Бульварно-Кудрявська, 47/14, перший поверх, кімната 6, щоденно з 8:00 до 18:00 години) або в Ритуальній службі СКП «Київський крематорій» (вул. Байкова, 16, відділ по роботі з замовниками, щоденно з 9:00 до 18:00 годин) або Ритуальна служба, яка взяла відповідальність надати ритуальні послуги.
Після здійснення поховання померлого, виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка взяла на себе зобов'язання поховати померлого, як користувачу місця поховання (користувачу місця родинного поховання) Ритуальною службою СКП «Спецкомбінат ПКПО» або Ритуальною службою СКП «Київський крематорій» видається Свідоцтво про поховання.
Свідоцтво про поховання надає право його пред'явнику на встановлення намогильних споруд в межах могили (родинного місця поховання), вирішення питання про проведення підпоховання, здійснення інших дій, пов'язаних з використанням місця поховання, якщо це не суперечить законодавству.
Оформлення послуг, пов'язаних з підпохованням померлого до родинної могили, в межах родинного поховання.
Виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов'язалась поховати померлого, необхідно звернутися до адміністрації кладовища, де планується провести підпоховання, з метою визначення технічних, санітарно-епідеміологічних, а також правових можливостей щодо його здійснення.
При проведенні підпоховання до могили родича померлого, необхідно подати до адміністрації кладовища оригінал та копії свідоцтва про смерть померлого, а також посвідчення про поховання раніше померлого прямого родича (батька, матері, сина чи доньки).
Укладання договору-замовлення на підпоховання в родинну могилу (в межах родинного поховання) проводиться на підставі:
На підставі копії свідоцтва про смерть дозвіл на підпоховання не видається.
Порядок поховань (кремацій) і підпоховань.
Оформлення поховань (кремацій) здійснюється при наявності свідоцтва про смерть.
За бажанням рідних померлого, реєстрацію факту смерті за наявності лікарського свідоцтва про смерть та паспорту померлого можна доручити агенту ритуальною служби, який упродовж 1-2 годин прибуде за вказаною адресою та згідно з діючим прейскурантом цін на ритуальні послуги, оформить повний комплекс послуг, необхідних для поховання.
Проведення поховання у традиційний спосіб здійснюється щодня, за виключенням великих державних та релігійних свят, об 11:00, 12:00, 14:00, 15:00 (та 16:00 літньої пори).
Проведення кремації – з 9:00 до 18:00, щоденно, за виключенням великих державних та релігійних свят.
Безоплатне поховання.
Згідно зі ст. 14 Закону України «Про поховання та похоронну справу», безоплатно для виконавця волевиявлення померлого або особи, яка зобов'язалася поховати померлого, здійснюється поховання:
а) з військовими почестями померлих осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною:
б) осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною:
в) учасників бойових дій; (Пункт «в» частини першої статті 14 в редакції Закону №880-VI (880-17) від 15.01.2009);
г) інвалідів війни. (Частину першу статті 14 доповнено пунктом «г» згідно із Законом №3410-IV (3410-15) від 08.02.2006)
На могилі померлої (загиблої) особи, яка має особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, безоплатно споруджується надгробок за встановленим зразком, відповідно до постанови КМУ від 17.12.2003 №1963.
Витрати на поховання померлих, зазначених у частині першій цієї статті, здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до закону.
Витрати на поховання осіб, зазначених у пунктах «а» і «б» частини першої цієї статті, здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, встановленому законом.
Витрати на поховання померлих, передбачених пунктом «в» і «г» частини першої цієї статті, здійснюються за рахунок коштів місцевих бюджетів.
Якщо тіло померлого треба перевезти для поховання за межі Києва, слід звернутися за телефонами: (044) 486-01-50, 489-06-07 – Ритуальна служба СКП «Спецкомбінат ПКПО»; (044) 443-87-90, 443-79-08 – КК АТП-2737.
Отримати більш детальну інформацію щодо ритуальних послуг можна на сайтах або за телефонами:
Відділ державної реєстрації смерті
Головного територіального управління
юстиції у місті Києві