Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Номер провадження2/754/2647/15
Справа №754/4384/15-ц
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
іменем України
30.04.2015 Деснянський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді |
Саламон О.Б. |
за участі секретаря |
Солодухіної Н.С. |
розглянувши у судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський Банк Розвитку» до Новикова Сергія Олександровича про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про стягнення заборгованості в сумі 69 764, 97 грн., з яких: 51 380,91 грн. – поточна заборгованість за кредитом; 8 004, 91 грн. – прострочена заборгованість по кредиту; 358, 33 грн. – поточна заборгованість по процентах; 7 875, 82 грн. – прострочена заборгованість по процентах; 2 145 грн. – заборгованість по комісії, посилаючись на те, що між сторонами було укладено кредитний договір, внаслідок невиконання відповідачем вимог якого виникла зазначена заборгованість.
Від представника позивача до суду надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі, не заперечує проти розгляду справи в порядку заочного провадження.
Відповідач в судове засідання не з’явився, хоча про місце та час розгляду справи повідомлявся належним чином.
Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо відомостей про права та відносини сторін, суд визнав за можливе розглянути справу за відсутності відповідачів відповідно до ст.ст. 224-227 ЦПК України та на підставі матеріалів справи постановити заочне рішення, про що не заперечував представник позивача.
Дослідивши та всебічно проаналізувавши обставини справи в їх сукупності, оцінивши зібрані по справі докази виходячи зі свого внутрішнього переконання, яке ґрунтується на повному та всебічному дослідженні обставин справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено в судовому засіданні, 24.04.2013 року між сторонами було укладено договір, згідно з умовами якого позичальнику банком надано кредит у розмірі 71 500 грн. зі сплатою відсотків за користування кредитом у розмірі 15,5 % на рік та комісією за надання кредитних коштів в розмірі 0, 3 % від суми кредиту, строком до 23.04.2018 р.
Банком зобов’язання за договором виконались, а саме відповідачу надались кредитні кошти. У свою чергу позичальник зобов’язалась своєчасно сплачувати проценти за користування кредитами та повернути кредити у визначені договорами терміни, а також виконати інші свої зобов’язання згідно з кредитними договорами.
Відповідач, не сплативши у вказаний договорі строк кредит, порушив вимоги ст. 530 ЦК України відповідно до якої, якщо у зобов’язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк, тобто згідно зі ст. 610 ЦК України порушенням зобов’язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов’язання.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов’язків є договори. Відповідно до ст. 629 ЦК України договір є обов’язковим для виконання сторонами. Оскільки сторони уклали договір, вони набули взаємних прав та обов’язків.
Згідно зі ст. 526 ЦК України зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору, а ст. 530 ЦК України вимагає: “ Якщо у зобов’язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк.”
Стаття 525 ЦК України забороняє односторонню відмову від зобов’язання або односторонню зміну його умов.
Відповідно до ст. 611 ЦК України в разі порушення зобов’язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема припинення зобов’язання внаслідок розірвання договору.
Відповідно до ч. 1 ст. 626 ЦК України підписанням договору сторонами досягнуто домовленість щодо встановлення цивільних прав та обов’язків.
Відповідно до ч. 2 ст. 651 ЦК України, договір може бути розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.
Згідно зі ст. 1049 ЦК України позичальник має повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позивачем) у строк та в порядку, що встановлені договором.
Відповідно до ст. 1054 ЦК України, за кредитним договором кредитодавець зобов’язується надати грошові кошти позичальнику в розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов’язується повернути кредит та сплатити відсотки.
Відповідач порушив умови договору в частині неповернення кредиту та несплати відсотків за його користування та не виконав взяті на себе зобов’язання, тобто в односторонньому порядку відмовився від виконання договірних зобов’язань.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що вимоги про стягнення з відповідача суми заборгованості за кредитним договором у розмірі 69 764, 97 грн., з яких: 51 380,91 грн. – поточна заборгованість за кредитом; 8 004, 91 грн. – прострочена заборгованість по кредиту; 358, 33 грн. – поточна заборгованість по процентах; 7 875, 82 грн. – прострочена заборгованість по процентах; 2 145 грн. – заборгованість по комісії є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
На підставі ст. 88 ЦПК України стягненню з відповідача на користь позивача підлягають судові витрати, понесені позивачем при зверненні до суду. Якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.
Керуючись ст.ст. 10, 15, 30, 60, 212-215, 224-233 ЦПК України, ст. ст. 525-526,530,551,536,610,629, 1046-1056 ЦК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з Новикова Сергія Олександровича на користь Публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський Банк Розвитку» заборгованість у розмірі 69 764,97 грн.
Стягнути з Новикова С.О. на користь держави судовий збір в розмірі 697,65 грн.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржено протягом 10 днів з дня його проголошення до Апеляційного суду м. Києва через Деснянський районний суд м. Києва шляхом подання апеляційної скарги.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.
Суддя Деснянського районного суду м. Києва |
О.Б. Саламон |