flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ухвала за позовом Карпачевої Тетяни до Стрельчука Віктора про стягнення заборгованості за договором позики

14 липня 2015, 14:34

    Номер провадження 2/754/4233/15   

Справа №   754/9715/15-ц 

У Х В А Л А 

Іменем України

       06 липня 2015 року                                                                м. Київ

       Суддя Деснянського районного суду міста Києва Петріщева І.В., розглянувши позовну заяву Карпачевої Тетяни до Стрельчука Віктора про стягнення заборгованості за договором позики,

В С Т А Н О В И В:

       Карпачева Тетяна звернулась до Деснянського районного суду міста Києва з зазначеною позовною заявою, в якій просить: визнати припиненим договір безвідсоткової позики укладений 16.11.2012 року між Карпачевою Тетяною та Стрельчуком Віктором у місті Софія республіки Болгарія у зв'язку з порушенням зобов'язань однією стороною; стягнути з Стрельчука Віктора грошові кошти у розмірі 203414, 00 грн.

       Перевіривши вищезазначену позовну заяву й додані до неї матеріали, суд приходить до висновку про те, що вона підлягає залишенню без руху, оскільки подана без додержання вимог ст. 119 ЦПК України, з наступних підстав.

Відповідно до ст.119 ЦПК України позовна заява повинна містити: найменування суду до якого подається заява; ім’я (найменування) позивача і відповідача, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв’язку, якщо такі відомі; зміст позовних вимог; ціну позову щодо вимог майнового характеру; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування; перелік документів, що додаються до заяви. Позовна заява має відповідати іншим вимогам, встановленим законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 119 ЦПК України позовна заяви подається в письмовій формі.

Судом встановлено, що у порушення вищезазначеної норми до суду подано копію позовної заяви, а не оригінал.

Судом встановлено, позовна заява не містить: місця проживання (перебування) або місцезнаходження відповідача, поштовий індекс, номери засобів зв’язку, якщо такі відомі; зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування; перелік документів, що додаються до заяви.

Як зазначає Пленум ВС України у постанові №2 від 12.06.2009р. «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції» у позовній заяві повинні міститися не лише позовні вимоги, а й бути викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, і зазначені докази, що підтверджують кожну обставину».

Відповідно до ч. 5 ст. 119 ЦПК України до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.

Відповідно до ст. 9 Закону України “Про судовий збір” судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.

Згідно ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до суду позовної заяви майнового характеру 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати; за подання до суду позовної заяви немайнового характеру  - 0,2 розміру мінімальної заробітної плати.

У позовах, які складаються з кількох самостійних вимог, ціна позову визначається загальною сумою всіх вимог.

Судом встановлено, що позивач при подачі позовної заяви не надав документ, що підтверджує сплату судового збору у передбаченому законом розмірі відповідно до кожної самостійної вимоги майнового та немайнового характеру, тому позивачу необхідно додати оригінал документа, що підтверджує сплату судового збору за подання до суду позовної заяви, яка складається з кількох самостійних вимог майнового та немайнового характеру.

У відповідності до ч. 1 ст. 120 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до  кількості відповідачів і третіх осіб.

В порушення вищезазначеної вимоги, позивач до позовної заяви не додав копії позовної заяви та всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

Згідно ст. 4 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законами України.

Відповідно ч. 3 ст. 27 ЦПК України особи, які беруть участь у справі, зобов’язані добросовісно здійснювати свої процесуальні права і виконувати свої процесуальні обов’язки.

Відповідно ч.ч. 1, 2 ст. 121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог,  викладених у статтях 119  і  120  цього  Кодексу,  або  не сплачено  судовий  збір,  постановляє  ухвалу, в якій зазначаються підстави  залишення  заяви  без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 119 і 120 цього Кодексу, заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

На підставі викладеного та керуючись ст.121 ЦПК України,

У Х В А Л И В:

Позовну заяву Карпачевої Тетяни до Стрельчука Віктора про стягнення заборгованості за договором позики залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків три дні з дня отримання копії ухвали.

У разі невиконання вимог ухвали суду у встановлений строк позовну заяву вважати неподаною та повернути позивачеві зі всіма доданими до неї документами.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя                                                        Петріщева І.В.