Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Деснянський районний суд міста Києва
02225, м. Київ, пр-т. Маяковського, 5-В
СУПРОВІДНИЙ ЛИСТ
№ 2о-343/15 754/11750/15 08.10.2015 |
Хурі Захі Антон м. Київ, вул. Архітектора Ніколаєва, 211, кВ. 57
|
Деснянський районний суд м. Києва повторно направляє ухвалу суду від «18» серпня 2015 року.
Додаток: копія ухвали від 18.08.2015 року.
Суддя Петріщева І.В.
У Х В А Л А
Іменем України
18 серпня 2015 року м. Київ
Суддя Деснянського районного суду міста Києва Петріщева І.В., розглянувши заяву Хурі Захі Антон, заінтересована особа: Хурі Антон Алійович, про встановлення факту, що має юридичне значення,
В С Т А Н О В И В:
Хурі Захі Антон звернувся до Деснянського районного суду міста Києва з зазначеною заявою, в якій просить суд встановити факт, що має юридичне значення, а саме: встановити факт, що громадянка Надточій Анастосія Петрівна, 20.12.1914 року народження, є однією особою з громадянкою Надточій Анастасія Петрівна, 20.12.1914 року народження; встановити факт, що громадянка Надточій Анастасія Петрівна, 20.12.1914 року народження, є рідною матір'ю громадянина Хурі Антона Алійовича; встановити факт родинних відносин, що громадянка Надточій Анастасія Петрівна, 20.12.1914 року народження, є рідною бабцею Хурі Захі Антон; встановити факт народження громадянки Надточій Анастасія Петрівна, 20.12.1914 року народження, у селі Грунь Сумської області Української РСР.
Перевіривши вищезазначену заяву й додані до неї матеріали, суд приходить до висновку про залишення заяви без руху, оскільки вона подана без додержання вимог ст.ст. 119, 256, 258 ЦПК України, з таких підстав.
Відповідно ч. 1 ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту: 1) родинних відносин між фізичними особами; 2) перебування фізичної особи на утриманні; 3) каліцтва, якщо це потрібно для призначення пенсії або одержання допомоги по загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню; 4) реєстрації шлюбу, розірвання шлюбу, усиновлення; 5) проживання однією сім'єю чоловіка та жінки без шлюбу; 6) належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім'ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті; 7) народження особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту народження; 8) смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті; 9) смерті особи, яка пропала безвісти за обставин, що загрожували їй смертю або дають підстави вважати її загиблою від певного нещасного випадку внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
Відповідно ч. 2 ст. 256 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Відповідно до ч. 1 ст. 258 ЦПК України у заяві про встановлення факту повинно бути зазначено який факт заявник просить встановити та з якою метою; причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; докази що підтверджують факт.
Відповідно до ч. 2 ст. 258 ЦПК України до заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт.
Судом встановлено, що всупереч вимогам вищевказаних норм, заявник не зазначив причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; докази що підтверджують факт; заявник, не додав довідку про неможливість одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт.
Згідно ч. 3 ст. 235 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
Заява про встановлення фактів, що мають юридичне значення, крім вимог, передбачених статтею 258 ЦПК України, повинна відповідати загальним правилам щодо змісту і форми позовної заяви, встановленим ст. 119 ЦПК України.
Відповідно до ч. 2 ст. 119 ЦПК України позовна заява повинна містити: перелік документів, що додаються до заяви.
Відповідно до ч. 3 ст. 119 ЦПК України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її подання.
Відповідно до ч. 4 ст. 119 ЦПК України позовна заява повинна відповідати іншим вимогам, встановленим законом.
Відповідно до ч. 5 ст. 119 ЦПК України до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.
Судом встановлено, що у порушення вимог ч. 3 ст. 119 ЦПК України, заява не підписана заявником.
Судом встановлено, що у порушення вимог ч. 2 ст. 119 ЦПК України, заява не містить документів, зазначених у переліку, що додаються до заяви, що підтверджуються Актом Деснянського районного суду міста Києва від 17.08.2015 року.
Судом встановлено, що у порушення вимог ч. 5 ст. 119 ЦПК України до заяви не додається документ, що підтверджує сплату судового збору.
Судом встановлено, що заява у порушення вимог ч. 4 ст. 119 ЦПК України не відповідає іншим вимогам, встановленим законом, а саме у порушення ч. 1 ст. 120 ЦПК України, заявник не додав до заяви її копію та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Згідно ст. 4 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законами України.
Відповідно ч. 3 ст. 27 ЦПК України особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно здійснювати свої процесуальні права і виконувати свої процесуальні обов'язки.
Відповідно ч.ч. 1, 2 ст. 121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 119 і 120 цього Кодексу, заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
На підставі викладеного та керуючись ст. 121 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Заяву Хурі Захі Антон, заінтересована особа: Хурі Антон Алійович, про встановлення факту, що має юридичне значення, залишити без руху.
Надати заявнику строк два дні з дня отримання копії ухвали для усунення недоліків, вказаних в ухвалі, шляхом подання до канцелярії Деснянського районного суду міста Києва, належним чином оформленої заяви, інакше заява буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Петріщева І.В.