flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Увага заочне рішення за позовною заявою Публічного акціонерного товариства "Всеукраїнський банк розвитку" до Панасенко Надії Олександрівни про стягнення заборгованості

24 листопада 2015, 14:59

 Номер провадження 2/754/2676/15

Справа №754/4475/15-ц

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

Іменем України

       28 вересня 2015 року                                                        м. Київ

       Деснянський районний суд м. Києва у складі: головуючого судді Петріщевої І.В., при секретарі судового засідання Нескородяній О.Д., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою Публічного акціонерного товариства "Всеукраїнський банк розвитку" до Панасенко Надії Олександрівни про стягнення заборгованості за кредитним договором,

В С Т А Н О В И В:

       Публічне акціонерне товариство "Всеукраїнський банк розвитку" звернулось до Деснянського районного суду міста Києва із зазначеною позовною заявою, в якій просить стягнути на свою користь з Панасенко Надії Олександрівни заборгованість за кредитним договором № ICKGMC.19861.003 від 02 березня 2012 року у розмірі 10907,81 грн., з яких: поточна заборгованість по тілу кредиту – 3927,31 грн.; прострочена заборгованість по тілу кредиту – 3224,55 грн.; поточна заборгованість за процентами – 186,13 грн.; прострочена заборгованість за процентами – 2694,86 грн.; сума пені – 874,96 грн., в обґрунтування позовних вимог зазначивши, що 02 березня 2012 року між Публічним акціонерним товариством "Всеукраїнський банк розвитку" та Панасенко Н.О. був укладений Кредитний договір № ICKGMC.19861.003, згідно умов якого Банк надав Позичальнику кредит у вигляді відновлювальної кредитної лінії у розмірі 500,00 грн., шляхом встановлення кредитного ліміту на рахунок № 26258003265794, відкритий на підставі приєднання позичальника до Умов та Правил надання банківських послуг, при цьому Банк нараховує проценти в розмірі 36 % річних за користування кредитом, крім пільгового періоду, нарахування процентів здійснюється щоденно, проценти розраховуються на непогашену частину кредиту на фактичну кількість днів користування кредитними ресурсами, виходячи з розрахунку: рік - триста шістдесят днів, місяць – рівний кількості календарних днів, день повернення кредиту в часовій інтервал нарахування відсотків не включається, щомісячний мінімальний платіж складає 10 % від суми заборгованості, підлягає сплаті Позичальником  щомісячно до 25-го числа за попередній місяць. Заборгованість, що підлягає сплаті, не сплачена у встановлений строк вважається простроченою. У рамках Кредитного договору, Банк встановлює поновлювальний пільговий період кредитування. Пільговий період складає 30 днів, по кожній платіжній операції. Пільговий період поширюється на всі операції по картці. Процентна ставка під час пільгового періоду кредитування складає 0,0001 % річних. При непогашенні заборгованості за Кредитом у повному обсязі по закінченню пільгового періоду, проценти за користування кредитом нараховуються і сплачуються згідно з п. 2.3 та п. 2.5, які встановлені Кредитним договором. Однак, позичальник умови кредитного договору належним чином не виконує, про що неодноразово повідомлявся, в тому числі й шляхом направлення письмової вимоги про виконання зобов'язань згідно умов Кредитного договору, у зв'язку з чим, станом на 09.02.2015 року за відповідачем наявна заборгованість у розмірі 10907,81 грн.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, звернувшись до суду з заявою, у якій просить слухати справу за його відсутності та не заперечує проти заочного розгляду справи, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся судом належним чином, що підтверджується оголошенням від 17.08.2015 року на офіційному веб-порталі "Судова влада України", причини неявки суду не повідомив, заяв про розгляд справи за його відсутності або відкладення розгляду справи до суду не надійшло.

На підставі ст. 224 ЦПК України суд ухвалив провести заочний розгляд справи з ухваленням заочного рішення на підставі наявних у справі доказів.

Дослідивши та проаналізувавши докази, які містяться в матеріалах справи, суд на основі повно та всебічно з'ясованих обставин, встановив такі факти та відповідні їм правовідносини.

Судом встановлено, що 03 лютого 2012 року між Публічним акціонерним товариством "Всеукраїнський банк розвитку" та Панасенко  Надією Олександрівною було укладено Кредитний договір № ICKGMC.19861.003 з випуску та обслуговування кредитної картки за умовами п. 2.2 якого Банк зобов'язується, протягом 30 днів з моменту укладання цього договору, встановити Кредит, у вигляді відновлювальної кредитної лінії у розмірі 500,00 грн., шляхом встановлення кредитного ліміту на рахунок № 2625.8.003265794, який відкритий на підставі приєднання Позичальника до Умов та Правил надання банківських послуг (а.с. 8-9).

Відповідно до п.п. 2.3., 2.8., 2.9. Кредитного договору, за користування кредитом Банк нараховує проценти у розмірі 36 % річних, крім пільгового періоду, який складає 30 днів по кожній платіжній операції. Процентна ставка під час пільгового періоду кредитування становить 0,0001 % річних. При непогашенні заборгованості за Кредитом у повному обсязі по закінченню пільгового періоду, відсотки за користування кредитом нараховуються і сплачуються згідно з п. 2.3. та п. 2.5. Кредитного договору.

Пунктом 2.5. Кредитного договору передбачено, що щомісячний мінімальний платіж складає 10 % від суми заборгованості та підлягає сплаті Позичальником щомісячно до 25-го числа за попередній місяць. Заборгованість, що підлягає сплаті, яка несплачена у встановлений строк, вважається простроченою.

Згідно п. 3.4. Кредитного договору підписання цього договору є прямою і безумовною згодою Позичальника щодо прийняття будь-якого розміру Кредитного ліміту, встановленого Банком, у період обслуговування кредитного договору.

Відповідно до п. 5.1. Кредитного договору за порушення строків погашення заборгованості за користування кредитом Банк нараховує позичальнику відсотки в розмірі подвоєної процентної ставки, що встановлена в п. 2.3., відповідно до п. 2.4. якого, при розрахунку приймаються: рік – 360 (триста шістдесят) днів, місяць – рівний календарній кількості днів.

Згідно п. 6.2. Кредитного договору за порушення строків сплати процентів за користування кредитом, Банк нараховує Позичальнику пеню в розмірі 0,5 % від суми простроченої заборгованості за кожний день прострочення.

Панасенко Н.О. не виконує належним чином зобов'язання за Кредитним договором, в результаті чого виникла заборгованість, яка відповідно до Розрахунку заборгованості станом на 09.02.2015 року складає 10907,81 грн., з яких: поточна заборгованість по тілу кредиту – 3927,31 грн.; прострочена заборгованість по тілу кредиту – 3224,55 грн.; поточна заборгованість за процентами – 186,13 грн.; прострочена заборгованість за процентами – 2694,86 грн.; сума пені – 874,96 грн. (а.с. 3-7).

Судом об'єктивно встановлено, що між сторонами у справі на підставі укладеного договору виникло зобов'язання, за яким позивач надав відповідачеві послуги, а відповідач зобов'язався їх оплатити на визначених умовах та у відповідний строк. Проте, всупереч взятим на себе зобов'язанням по виплаті кредитних коштів у визначені договором строки, відповідач їх належним чином не виконав.

Згідно з ч. 1 ст. 509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Статтею 627 ЦК України передбачено, що відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

       Відповідно до ч. 1 ст. 634 ЦК України, договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору.

Статтями 10491054 Цивільного кодексу України передбачено, що позичальник зобов'язаний повернути кредитору надані грошові кошти (кредит) та сплатити проценти у строки та на умовах,  встановлених договором.

Відповідно до ст. 526 ЦК України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог-відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Договір є обов'язковим для виконання сторонами, згідно ст. 629 ЦК України.

Відповідно до ст. 525 ЦК України, одностороння відмова від зобов'язання не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ст. 530 ЦК України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Статтею 610 ЦК України під порушенням зобов'язання передбачено його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

За змістом ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання грошового зобов'язання.

Згідно з ст. 599 ЦК України зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.

Згідно ст. 4 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законами України.

Відповідно до ч. ч. 1, 4 ст. 60 ЦПК України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Разом з тим, відповідачем суду не надано жодних належних та допустимих доказів у заперечення позовних вимог, не здобуто таких доказів і в ході судових засідань.

Повно та всебічно з'ясувавши обставини справи, оцінивши зібрані у справі докази, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ґрунтуються на вимогах закону, обставини справи підтверджені певними засобами доказування, тому позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.

Згідно ч. 3 ст. 88 ЦПК України якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати  судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 116088213-215218, 224-226 ЦПК України, відповідно статей 3, 11, 15, 16, 22, 525, 526, 530, 549, 599, 610, 625, 627, 1046-1056 Цивільного кодексу України, -

В И Р І Ш И В:

Позовну заяву Публічного акціонерного товариства "Всеукраїнський банк розвитку" задовольнити.

Стягнути на користь Публічного акціонерного товариства "Всеукраїнський банк розвитку" з Панасенко Надії Олександрівни заборгованість за Кредитним договором № ICKGMC.19861.003 від 03 лютого 2012 року в розмірі 10907,81 грн.

Стягнути в дохід держави з Панасенко Надії Олександрівни судові витрати по сплаті судового збору  в розмірі 243,60 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення. Апеляційна скарга подається апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

               Суддя                                                               Петріщева І.В.