Шановні громадяни, учасники процесів, представники, адвокати, представники ЗМІ та громадських організацій, вільні слухачі!
Для налагодження ефективної, спокійної та лаконічної комунікації та співпраці між Вами та судом просимо дотримуватись етичних та визначених законом правил поведінки в суді та судовому засіданні, визначених нижче.
Сподіваємось, що наведена нижче інформація сприяє полегшенню в роботі, зробить більш доступним отримання послуг, які надаються судом, та зробить наше спілкування менш стресовим та більш продуктивним.
|
Правила поведінки в судовому засіданні:
- Встати при вході судді або колегії суддів до зали судового засідання та підводитися кожен раз, як до Вас звертається суддя, стоячи відповідати на запитання чи їх задавати.
- Звертатися до судді словами "Ваша честь".
- Ввічливо звертатися до учасників процесу (наприклад, використовуючи слова "пане...", "пані...", "шановний...", "шановна...").
- Не перебивати суд та учасників процесу, якщо Ви хочете, щоб Вам надали слово - підніміть руку.
- Коли Вам вкрай потрібно вийти із зали судового засідання, Ви можете заявити клопотання про призначення перерви у судовому засіданні.
- Не сперечатися із судом. В разі незгоди з рішенням суду існують інші методи його оскарження. Не перетворювати судове засідання на плацдарм конфліктів та з’ясування відносин. Давайте жити в цивілізованому суспільстві та поважати один одного.
- Передавати судді документи та інші матеріали, що стосуються справи через судового розпорядника чи секретаря судового засідання.
- Відповідати на питання правдиво, лаконічно, зрозуміло та голосно, щоб могли почути усі присутні у залі судового засідання та щоб якісно в подальшому відтворювався звукозапис судового засідання.
|
Некоректно та неприпустимо під час судового засідання:
- Проносити в судове засідання їжу, спиртні напої та вживати їх;
- Користуватись мобільним телефоном під час судового засідання;
- Створювати шум;
- Вільним слухачам, представникам ЗМІ та громадських організацій, які не є учасниками процесу висловлювати свою думку з приводу справи, надавати консультації під час судового засідання;
- Проходити в зал судового засідання з тваринами;
- Створювати перешкоди в роботі судді, секретаря судового засідання;
- Висловлюватись брутальною лайкою;
- Провокувати конфліктні ситуації;
- Влаштовувати бійки
- Палити.
|
|
Зокрема, звертаємося з проханням до батьків. В судовому засіданні, під час розглядів справ доволі часто виникають дискомфортні, конфліктні ситуації, які не будуть корисні для дитини. Просимо не приводити до зали суду дітей, якщо вони не є учасниками судових процесів, для уникнення травмування дитячої психіки. Дітям зарано бачити та чути деякі речі, тим паче брати в них участь.
|
Негативні наслідки порушення правил поведінки в судовому засіданні
- Попередження: за порушення правил поведінки у судовому засіданні.
- Видалення порушника із зали: за порушення порядку після того, як суд виніс попередження.
- Штраф або адміністративний арешт: за прояв неповаги до суду.
|
Правила поведінки в приміщенні суду
- Перевести мобільний телефон в режим безшумного дзвінка.
- Під час судового засідання краще телефон вимкнути повністю, оскільки ним користуватися не можна.
- Поводитись спокійно і стримано.
- Ввічливо ставитись до суддів, працівників апарату суду, інших відвідувачів суду, а також Ваших опонентів. Вимагати ввічливого ставлення до себе.
- Уникати надмірних емоційних проявів (гніву, голосного сміху, плачу, крику тощо).
|
В суді працюють дві категорії фахівців: судді та працівники апарату суду.
Суддям забороняється:
- зустрічатися і спілкуватися з однією із сторін чи її адвокатом за відсутності іншої сторони чи її представника
- суддя не може коментувати факти справи, яку він розглядає
- суддя не надає юридичних консультацій
Враховуючи зазначене, просимо з розумінням сприймати те, що доступ до кабінету судді є обмеженим. Не шукайте зустрічі з суддею в кабінеті чи коридорі. Враховуйте те, що так само як і Ви, так і Ваш опонент може шукати зустрічі з суддею і оцінюйте до чого зазначене може призвести та які думки викликає у інших сторін процесу.
Допомогу в організаційних питаннях роботи суду Вам мають надати працівники апарату суду. Звертайтеся до них.
ПАМ'ЯТАЙТЕ! Ви маєте змогу звернутись до будь-якого працівника апарату суду. У разі, якщо питання з яким Ви звертаєтесь не відноситься до компетенції такого працівника, він зобов’язаний перенаправити Вас до відповідної особи.
УВАГА! Працівники апарату суду зобов’язані також дотримуватись відповідних правил поведінки! В разі виявлення невідповідної державному службовцю та працівнику суду поведінки, просимо повідомляти керівництво суду для усунення порушень, проведення профілактичних бесід, застосування дисциплінарних стягнень.
Також, просимо з розумінням віднестись до того, що працівники апарату суду діють лише в межах наданих їм повноважень, у відповідності до вимог діючого законодавства України, Інструкції з діловодства в місцевому загальному суді.
З повагою, прес-служба Деснянського районного суду м. Києва