flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Проведено "Урок Справедливості"

19 березня 2024, 14:54

Справедливість без мудрості значить багато, мудрість без справедливості не означає нічого! (Марк Туллий Цицерон)

19 березня 2024 для учнів 6-А класу Спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №264 з поглибленим вивченням англійської мови Деснянського району міста Києва, було проведено «Урок справедливості». 

Метою зазначеного заходу є - формування правової культури серед школярів, донесення у доступній формі знань про роль суду у суспільстві та державі, роз’яснення важливості принципу верховенства права, справедливості та рівності всіх перед законом.

Перед учнями виступили в.о. прес-секретаря Деснянського районного суду м. Києва - Вікторія Москович.

           

На заході школярі дізналися про особливості суддівської професії, місію суду в суспільстві. Діти уважно слухали про дуже відповідальну професію судді, побачили суддівську мантію, задавали різні питання.

Під час заходу було презентовано мультфільм «Кінь проти Хом’яка», у якому Кінь загубив подаровану йому підкову, а родина Хом’яка знайшла її та використала в облаштуванні свого помешкання. Оскільки Кінь вимагав повернути загублену підкову, а Хом’як відмовлявся це зробити, то герої мультфільму задля відновлення справедливості звернулись до судді Черепахи.

Учні, розділили свої думки хто - «За Коня» та хто - «За Хом’яка». Впродовж інтелектуальної гри у учнів була можливість відчути себе справжніми суддями, вони жваво обговорювали суперечку, відстоювали позиції героїв та намагались справедливо вирішити спір між екранізованими героями. Врешті, всі дійшли висновку, що необхідно враховувати позиції обох сторін, адже всі мають рівні права та не можуть обмежувати права інших, а всі суперечки слід вирішувати мирно та чесно.

Крім того, Вікторія Москович розповіла учням про відповідальність неповнолітніх, про обов’язки та права.

Також  розповідь доповнила начальник відділу документального обігу, контролю та забезпечення розгляду звернень громадян - Антоніна Павлик, яка розповіла учням про особливості справ які перебувають на розгляді в суді, розповіла скільки існує інстанцій судової системи, розповіла хто працює в суді.

На згадку про участь у заході учні отримали наліпки членів «Клубу «Справедливці», книгу «Справедливці», «Конституцію для всіх і великих і малих», диплом членів «Клубу Справедливці».

    Сподіваємося, що учні провели свій час цікаво та з користю, що сприятиме формуванню поваги до суду, підвищенню рівня правової культури.

    Висловлюємо подяку за ініціативу з організації та підтримки Всеукраїнської акції для школярів Асоціації розвитку суддівського самоврядування УкраїниКлубу «Справедливці» та Програмі Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя».

     Учням 6-А класу, класному керівнику, дякуємо за активну участь.

   Дякуємо за чудову ініціативу Асоціація розвитку суддівського самоврядування України та неймовірну ідею - судді Верховного Суду Володимиру Миколайовичу Кравчуку.

 

 

 

                      

                                                                                                                 Справедливість триває!